Site Overlay

Jak jest zbudowana myjnia bezdotykowa

Budowa myjni bezdotykowych nie jest aż tak skomplikowana, jak mogłoby się zdawać. Bardzo ważne jest to, że obsługa myjni jest szybka, komfortowa i wygodna. Nic więc dziwnego, że praktycznie każdy kierowca korzysta regularnie z usług tego miejsca. Przyjrzyjmy się bliżej temu, jak zbudowana jest myjnia bezdotykowa i dlaczego cieszy się tak dużą popularnością na rynku. Co warto wiedzieć w tej kwestii? 

Jak przebiega budowa myjni bezdotykowej

Warto zauważyć, że najpopularniejsze są myjnie kontenerowe. Proces wyboru odpowiedniej technologii ma spore znaczenie i może wpływać na sukces budowy tego miejsca. Co jest istotne? Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze natężenie ruchu. Jeśli mamy do czynienia z dosyć słabym natężeniem, dobrym wyborem jest wersja modułowa. Technologia ta wbudowana jest w specjalny box, który umieszcza się między stanowiskami do mycia samochodów. Nieco inaczej prezentuje się technologia wbudowana w kontener, która sprawdza się w miejscach o dużym nasileniu ruchu. Myjnia ta daje łatwiejszy dostęp do wielu urządzeń i ich serwisowania. 

Co jeszcze warto wiedzieć?

Jak widać, budowa myjni bezdotykowej może być różna. Nie można zapominać o regularnej konserwacji, ochronie przez zniszczeniem i kradzieżami. Kontener w tej sytuacji można traktować jako magazynek. W środku znajduje się wolna przestrzeń, w której często umieszcza się przykładowo baniaki z chemią. Ukryte produkty znacznie łatwiej jest regularnie wymieniać. Poza tym trzeba pamiętać o jakości narzędzi, w tym także źródła ogrzewania i systemu odzysku wody z osmozy. Jeśli postawimy na komponenty bardzo dobrej jakości, myjnia bezdotykowa będzie działać bez zarzutu przez wiele lat.