Site Overlay

Na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyki samochodowe?

Decydując się na wybór kosmetyków do samochodów, ważne jest określenie w jakim celu mają być one używane. W tym względzie wybierać można produkty do różnych elementów pojazdów. Wyróżnić można wyroby do:
– karoserii,
– szyb,
– opon,
– tapicerki.

Jakie produkty są niezbędne?

Nie wszystkie kosmetyki samochodowe https://glossfactory.pl będą regularnie używane. Wiele z nich pozyskuje się jedynie w celu użycia ich do sporadycznego czyszczenia konkretnych elementów samochodów. Jednak wyróżnić można także takie kosmetyki samochodowe, które powinien posiadać każdy kierowca. Do takich można zaliczyć preparaty do czyszczenia felg. Są to specjalistyczne preparaty przeznaczone do czyszczenia brudu z dróg, nalotu z opiłków pochodzących z klocków hamulcowych. Do czyszczenia takich zabrudzeń niezbędne jest stosowanie silnie działających preparatów. W płynów do czyszczenia felg znajdują się między innymi silniej działające detergenty oraz żrące kwasy. Pozwala to wyczyścić nawet najtrudniejsze zabrudzenia.

Szampony do samochodów

Jednymi z podstawowych preparatów do czyszczenia samochodów są szampony do aut. Nie są to kosmetyki samochodowe, które są w stanie wyczyścić zabrudzenia na różnych elementach pojazdu. Jednak szampony mogą być z powodzeniem czyszczone z zabrudzeń występujących na karoserii bez ryzyka uszkodzenia lakieru. Dodatkowo można uzyskać wyjątkowo prezentujący się połysk. Wybierać można zarówno szampony do samochodów, w których zastosowano wosk, jak też takie, w których produkcji nie zastosowano wosku. Szampony bez wosku stosowane są do czyszczenia lusterek czy kloszów lamp.