Site Overlay

Tor Poznań: nowoczesny tor wyścigowy w Polsce

Tor wyścigowy to miejsce, gdzie adrenalina miesza się z dźwiękiem silników, a zapach spalonej gumy unosi się w powietrzu. W Polsce, jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu jest Tor Poznań. 

Tor Poznań – Najdłuższy tor wyścigowy w Polsce

tor poznań

Tor Poznań przez lata cieszył się mianem najdłuższego toru wyścigowego w Polsce. Zlokalizowany na terenie byłego poznańskiego lotniska Ławica, kompleks ten oferuje nie tylko możliwość rozwijania zawrotnych prędkości na długich prostych, ale także wiele innych atrakcji. Długość toru samochodowo-motocyklowego wynosząca 4085 m oraz toru kartingowego mierzącego 1480 m daje nieograniczone możliwości zarówno dla profesjonalnych kierowców, jak i amatorów.

Homologacja światowa i europejska dla toru wyścigowego Poznań

Jednak to nie tylko długość toru decyduje o jego renomie. Tor Wyścigowy Poznań może poszczycić się światową homologacją FIA oraz europejską UEM. To sprawia, że jest jedynym w Polsce obiektem, na którym można organizować profesjonalne wyścigi samochodowe. Imponująca długość okrążenia, wynosząca aż 4,1 kilometra, oraz doskonale przygotowana nawierzchnia zapewniają kierowcom niezapomniane doznania i najwyższy poziom bezpieczeństwa. 

Tor Poznań dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i szerokiej gamie dodatkowych usług, przyciąga nie tylko pasjonatów motoryzacji, ale także osoby poszukujące miejsca do organizacji różnorodnych wydarzeń.