Site Overlay

Tor Silesia Ring w Kamieniu Śląskim – bezpieczeństwo na torze

Wiele osób odczuwa lęk przed jazdą sportowymi samochodami po torach wyścigowych, gdyż obawia się, że przy rozwinięciu tak dużych prędkości, ewentualny błąd może okazać się dramatyczny w skutkach. Dlatego warto odwiedzać tylko profesjonalne tory wyścigowe, które posiadają specjalne zabezpieczenia przed katastrofalnymi skutkami ewentualnych kolizji.

Jakie zabezpieczenia zastosowano na torze w Kamieniu Śląskim?

Przede wszystkim na torze w Kamieniu Śląskim przed każdą jazdą odbywa się profesjonalne szkolenie, w którego trakcie osoba wynajmująca auto dowiaduje się, jakie są zasady bezpiecznego korzystania z toru i co wolno, a czego nie wolno robić podczas jazdy. Ponadto tor wyścigowy jest zabezpieczony specjalnymi barierami energochłonnymi, które skutecznie uniemożliwiają opuszczenie toru przez auto, nad którym kierowca stracił panowanie. Dodatkowo przy najtrudniejszych zakrętach umieszczono trzy pułapki żwirowe, służące do szybkiego wyhamowania auta, gdy nagle zjedzie z wyznaczonej przez organizatorów trasy przejazdu. Co więcej, dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz wysokiej jakości nawierzchni tor w Kamieniu Śląskim jest także odpowiednio dostosowany do jazdy w deszczu, a w razie konieczności można liczyć na natychmiastowe udzielenie pomocy medycznej (szczegóły tutaj).

tor wyścigowy Kamień Śląski

Tor wyścigowy Kamień Śląski – gwarancja profesjonalizmu

Tor Silesia Ring znajdujący się w Kamieniu Śląskim uchodzi za jeden z najbardziej profesjonalnych obiektów tego typu w całej Polsce. Dlatego nie bez powodu tor Kamień Śląski posiada homologację Polskiego Związku Motorowego oraz jest wykorzystywany do organizacji wielu szkoleń, ciekawych imprez oraz prestiżowych zlotów motoryzacyjnych.

Zatem tor Kamień Śląski, to dobry wybór, jeśli szukamy miejsca, gdzie można się bezpiecznie ścigać sportowymi samochodami, ponieważ posiada wszelkie wymagane zabezpieczenia, zaprojektowane przez doświadczonych specjalistów.