Site Overlay

Cechy opon 215 65 R16C

Opony 215 65 R16C znajdują zastosowanie w pojazdach dostawczych. Rozmiar opony znajduje się na boku ogumienia i wskazuje na ważne parametry. Faktem jest, że na rynku znajdziemy wiele różnorodnych wersji, pochodzących od znanych marek. Kierowcy stawiają na opony całoroczne, zimowe i letnie, zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Tak bogata oferta sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. W procesie zakupu musimy mieć na uwadze wysoką jakość opon. Czym cechują się opony 215 65 R16C? Co oznaczają te litery i cyfry? O czym warto wiedzieć?

Opony 215 65 R16C

Parametry 215 65 R16C oznaczają kolejno:

  • 215 – jest to szerokość opony wyrażona w milimetrach.
  • 65 – jest to procentowy stosunek szerokości do wysokości opony.
  • R – to wskazanie na radialną konstrukcję opony. 
  • 16 – średnica felgi podana w calach.
  • C – literka wskazuje na przeznaczeniu opony do samochodów dostawczych. 

Jak widać, nie jest trudno rozszyfrować oznaczenia ogumienia. Dzięki temu sprawnie dobierzemy idealne opony do swojego auta dostawczego. W każdej chwili możemy poprosić o wsparcie sprzedawcę w sklepie z oponami. 

Ogumienie wysokiej jakości

Ogumienie wysokiej jakości, w tym opony 215 65 R16C zakupimy w internetowym sklepie Miwan. To spora oszczędność kosztów i czasu, gdyż proces zakupu dokonamy z domowego zacisza. Kierowcy mogą liczyć na połączenie atrakcyjnej ceny z wysoką jakością opon. Poza tym wygodnie przeglądać można różnorodne marki i opony, zgodni ze swoimi preferencjami. Opony 215 65 R16C są popularne w dostawczych autach.