Site Overlay

Cechy opon 235/55 R17

Opony 235/55 R17 są cenione wśród wielu kierowców. Te litery i liczby są wskazówką o parametrach ogumienia. Proces wyboru wymaga dobrania dobrej jakości i niezawodności ogumienia. Nie możemy pomijać znanych marek, które cały czas poszerzają ofertę. Czym cechuje się opona 235/55 R17? Jakie parametry są tutaj ważne? O czym trzeba wiedzieć?

Opony 235/55 R17

235 mm to szerokość opony, która dobrze przenosi moc na nawierzchnię. Profil wysokości, który stanowi 55% wymiaru szerokości wskazuje, że opona zachowuje stabilność podczas szybkiej jazdy po zakrętach i łukach. Nie od dziś wiadomo, że szerokość opony wiąże się z utrzymaniem przyczepności. Modele letnie doskonale poradzą sobie na nawierzchni suchej i mokrej. W takich warunkach zachowamy trakcję i przyczepność auta. Kierowcy docenią fakt, że szeroka opona z gęstym bieżnikiem pozwala na skuteczne hamowanie. Zimowe opony mają inną mieszankę gumową i inny rysunek bieżnika, niż letnie. Profil opon w dużej mierze odpowiada za pewność i stabilność prowadzenie pojazdu na zakręcie. Miejskie przeszkody od tej pory nie stanowią większego problemu dla kierowcy. 

Solidne ogumienia do auta

Jak wybrać najlepsze ogumienie do swojego pojazdu? Na pierwszym miejscu powinniśmy postawić wysoką jakość i niezawodne działanie opon. 235/55 R17 spełni oczekiwania każdego klienta. Gdzie zakupimy te produkty? Dobrym wyborem jest zakup w internetowym sklepie. Z łatwością dobierzemy solidne ogumienie całoroczne, zimowe lub letnie, zgodnie ze swoimi potrzebami.