Site Overlay

marzenie każdego kierowcy – Lamborghini Aventador

Powiedzieć o Lamborghini Aventador, że to samochód niesamowity to jak nie powiedzieć nic. Ten samochód jest po prosty kosmiczny! Niewątpliwie jest to obiekt westchnień wielu fanów motoryzacji z całego świata. Każdy z nas zna choćby jedną osobę, która miała w młodość plakat nad łóżkiem ze zdjęciem tego model lub chociaż tapetę na telefonie.

Historia włoskiego auta

Jest to następca bardzo udanego modelu Murciélago, swoją światową premierę miał w roku 2011 na targach w Genewie i już wtedy zaczął wszystkich zachwycać. Charakterystyczne dla marki nadwozie wzbudza zainteresowanie oraz podkreśla sportowy i agresywny charakter. Drzwi otwierają się do góry co jest jedną z cech rozpoznawczych. We wnętrzu Lamborghini Aventador znajduje się duża i szeroka konsola ustawiona w taki sposób, aby korzystanie z niej było maksymalnie komfortowe. Do tego sportowe fotele, na wygodę których chyba nikt nie będzie mógł narzekać. Oczywiście na każdym kroku widać dbałość o najmniejszy detal, skórzane wykończenia oraz dobrze spasowane elementy wprawią w zachwyt najbardziej wymagających klientów. Pod maską wolnossący silnik V12 o pojemności 6,5 l. Auto na przyspieszenie do 100 km/h potrzebuje zaledwie 2,9 sekundy, dzięki czemu zostawia w tyle konkurencyjne modele samochodów. Maksymalna prędkość wynosi 350 km/h. 

Lamborghini Aventador

Lamborghini Aventador posiada napęd na 4 koła oraz 7 biegową półautomatyczną skrzynię. Radość z jazdy tym samochodem jest nieporównywalna z niczym innym i z pewnością można stwierdzić, że na długo zapada w pamięci kierowcy oraz pasażera.