Site Overlay

Dlaczego warto mieć rejestrator samochodowy?

Rejestratory samochodowe stały się w ciągu ostatnich lat zdecydowanie najważniejszym i najczęściej kupowanym gadżetem do auta. Nie każdy jednak z kierowców do końca wie, czym jest takie urządzenie, a także co konkretnie sprawia, że jest ono tak często wybierane przez innych posiadaczy samochodów. Jak przekonać tego kierowcę, który nie do końca chce mieć taki rejestrator?

Czym jest rejestrator samochodowy?

Choć rejestrator samochodowy nie wygląda zbyt okazale, jest małym i niepozornym urządzeniem, to jednak jego znaczenie w aucie jest naprawdę olbrzymie. A jest to nic innego, jak tylko miniaturowa kamera, służąca tylko i wyłącznie do nagrywania filmów. Nie jest to jednak zwykła kamera, tak jak w telefonie, ponieważ wyposażona jest ona w specjalny obiektyw, dostosowany do działania w aucie. Przede wszystkim charakteryzuje się on bardzo dużą ilością rejestrowanych klatek, które sięgają nawet wartości 60 klatek na sekundę. Co więcej, urządzenia te posiadają tryb nagrywania w nocy, dzięki czemu nagrania te charakteryzują się bardzo wysoką jakością i ostrością.

Główne powody, dla których warto go mieć

Dlaczego jednak tak wiele zachodu poświęcono takiemu prostemu urządzeniu? Służy ono do zabezpieczenia się przed skutkami wypadku, agresji drogowej, czy też nieuprawionych działań policji. Dzięki temu, że na karcie pamięci posiada się nagranie z takich zajść, istnieje niepodważalny dowód tego, jak one przebiegały. Dzięki temu można wyciągnąć konsekwencje względem odpowiedzialnych za nie osób.