Site Overlay

Jak zadbać o lakier samochodowy?

Jak wiadomo, lakier samochodowy narażony jest na niszczenie oraz blaknięcie. W związku z tym faktem należy poddawać go rozmaitym zabiegom, które przedłużą jego żywotność, a co za tym idzie pozwolą zachować dobry wygląd przez długi czas. Jak się okazuje, istnieje kilka sposobów na to, aby w odpowiedni sposób zadbać o lakier. O czym mowa? Odpowiedzi na to pytanie udzielimy w niniejszym artykule.

Odpowiednie preparaty do czyszczenia karoserii

Jednym ze sposobów na przedłużenie żywotności lakieru samochodowego jest stosowanie odpowiednich preparatów, które pozwolą na usunięcie z niego zabrudzeń, zlikwidują niewielkie zarysowania, a także nadadzą blasku. Wyżej wspomniane przyczyniają się również do powstawania powłoki ochronnej, która zabezpiecza lakier przed negatywnymi działaniami rozmaitych czynników atmosferycznych oraz chroni przed nadmiernym osadzaniem się zanieczyszczeń.

Polerka lakieru

Inny sposób, który jest droższy od klasycznych zabiegów pielęgnacyjnych i wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności stanowi polerka lakieru. Wyżej wspomnianą powinien wykonywać specjalista przy użyciu odpowiednich materiałów i preparatów. Jeżeli mowa o tych pierwszych, to do wyboru są futra polerskie lub gąbki polerskie – https://glossfactory.pl/pady-i-gabki-polerskie. Dzięki wykonaniu takiego zabiegu samochód zyskuje głęboki i błyszczący kolor, a także zostaje pozbawiony rozmaitych zarysowań, które szpeciły jego wygląd.

Wymiana lakieru

Ostatnim, najdroższym rozwiązaniem jest wymiana lakieru. Wyżej wspomniane może kosztować nawet kilka tysięcy złotych, nie mniej jednak po nim samochód wygląda, jakby wyjechał prosto z salonu.