Site Overlay

Niemieckie samochody używane

Sporą większość pojazdów używanych na rynku stanowią samochody niemieckich marek, takich jak Audi, Volkswagen, BMW czy Mercedes. Różnorodność modeli pozwala na odnalezienie samochodu o atrakcyjnych parametrach oraz nietuzinkowym nadwoziu. Czy warto kupować samochody używane niemieckich producentów?

Dostępność części

Rynek części samochodowych pęka w szwach pod natłokiem elementów kompatybilnych do modeli niemieckich producentów. Szeroki wybór obejmuje nie tylko części oryginalne, które zazwyczaj są nieco droższe, ale także części zamienne. Nie są one produkowane przez samego producenta samochodu, ale są kompatybilne i przede wszystkim atrakcyjniejsze cenowo.

Ogromna dostępność części powoduje, że wszelkie zabiegi mechaniczne przeprowadzane na samochodach niemieckich producentów są względne tanie.

Koszty kupna i jakość samochodu

Niemieckie samochody używane, z uwagi na renomę pojazdów niezwykle wytrzymałych, często są nieco droższe od modeli produkowanych choćby w Stanach Zjednoczonych czy Azji. Należy jednak zwrócić uwagę na eksploatację takich samochodów, bowiem bardzo często pojazdy Volkswagena, BMW czy Mercedesa mają na liczniku niezwykle wysoki przebieg, a co za tym idzie, istnieje ryzyko występowania kilku wad wynikających z eksploatacji. Nie jest oczywiście powiedziane, że samochód z wysokim przebiegiem z marszu powinien zostać uznany za wadliwy i awaryjny. Można natrafić na egzemplarz zadbany, który mimo przejechanych kilometrów będzie cieszył właściciela swą niezawodnością.

Podsumowując, dostępność części dla niemieckich samochodów pozwala zaoszczędzić pieniądze u mechanika, jednakże podczas kupna takiego pojazdu należy zwracać szczególną uwagę na usterki wynikające z eksploatacji.