Site Overlay

Kiedy stosować futro polerskie?

Każdy kierowca marzy o posiadaniu samochodu z zadbanym lakierem. W tym celu niezbędne jest wykonanie polerowania, które pozwala pozbyć się tysięcy mikro zarysowań oraz kolistych śladów po myjni automatycznej. I co najważniejsze czynność ta przywraca każdej karoserii samochodowej dawny blask oraz piękny wygląd.

Futro polerskie – idealny produkt do polerki

Futro polerskie to produkt, który warto używać do ostrego cięcia lakieru. Zazwyczaj jest ono stosowane do polerowania bardzo twardych powłok, które to są niełatwe w polerce oraz posiadają mocno widoczne uszkodzenia.
Ponadto wysokiej jakości futro polerskie jest stosowane w celu odświeżania starego lakieru oraz do skutecznego usuwania zarysowań bez konieczności użycia materiału ściernego.

Doświadczeni fachowcy po furto polerskie zazwyczaj sięgają wówczas, gdy użycie twardej gąbki oraz mocno ściernej pasty nie daje w pełni zadowalających efektów końcowych.

Futro, a pasty do polerowania lakieru

Aby karoseria samochodowa błyszczała z daleka oraz była pozbawiona wszelkich rys widocznych gołym okiem, po wykonaniu polerki z pomocą futra warto zastosować wysokiej jakości, twardą pastę polerską.

Otóż istotną zaletą poszczególnych futer polerskich jest bardzo szybkie usuwanie, nawet głębokich oraz mocno widocznych rys. Niemniej podczas ich usuwania produkt ten mocno pyli, oraz zostawia po sobie widoczne hologramy, które to warto usunąć przy pomocy odpowiednio dobranej pasty wykończeniowej.

Warto zawsze pamiętać o tym, że używając futra można w znacznym stopniu przyspieszyć cały proces polerowania, ale jego agresywność może łatwo doprowadzić do przetarć, a w szczególności na rantach oraz poszczególnych krawędziach. Zatem decydując się na jego użycie trzeba posiadać odpowiednie umiejętności w zakresie polerowania.