Site Overlay

Kluczowe cechy szczotek do mycia aut

W przeciwieństwie do klasycznej miotły kuchennej, warto zwrócić uwagę na szorstkość włókien na kupionej szczotce do mycia samochodu. Na przykład, chociaż może wydawać się, że sztywniejszy pędzel do szorowania lepiej działałby na trudnym zabrudzeniu, ciągłe, ostre materiały stale i konsekwentnie ocierające się o farbę mogą faktycznie pozostawić niewielkie zadrapania. Samochody w ciemnych kolorach wymagają wyjątkowo miękkich szczotek, a jaśniejsze kolory powinny być w porządku ze szczotką o średniej sztywności.

W zależności od rozmiaru i wielkości samochodu, którym jeździsz, wybierz odpowiednio szczotkę do mycia samochodu (zobacz takie modele). Większość nowoczesnych sedanów jest łatwa do mycia za pomocą metrowej szczotki, która rozciąga się tylko wokół stopy. Jednak duże, podnoszone ciężarówki będą wymagały co najmniej trzymetrowego przedłużenia, aby dosięgnąć dachu i maski. Jeśli martwisz się o pokrycie górnej części pojazdu, wybierz dłuższą szczotkę.

Ściśle związana z całkowitą długością jest zdolność rękojeści do obracania i przedłużania. Jeśli wolisz trening górnej części ciała, możesz preferować stały, długi uchwyt. Obracanie uchwytów może być uciążliwe, jeśli próbujesz dotrzeć do określonego miejsca, ale ułatwiają czyszczenie wokół luster i ostrych krawędzi. Rozsuwane uchwyty zapewniają dotarcie do najwyższej części pojazdu.

Nieuniknione jest, że Twoja szczotka do mycia samochodu z czasem się zepsuje. Włosie wypadnie, a głowa zacznie się swobodnie unosić. Będziesz jednak chciał zainwestować w pędzel, który wytrzyma wodę bez rozpadu po zaledwie kilku zastosowaniach. Główki szczotek do drewna mogą być dobrym wyborem w tym przypadku. Materiały syntetyczne również trzymają się przez długi czas w dobrej kondycji.