Site Overlay

Nieprawidłowe glinkowanie może zarysować lakier. Jak stosować glinkę do lakieru?

Glinki samochodowe to produkty, które cieszą się dzisiaj coraz większym zainteresowaniem. Pozwalają na dogłębne oczyszczenie lakieru i pogłębienie jego połysku. Zanim jednak zdecydujesz się na glinkę, sprawdź, jak należy z niej korzystać. Gdy będzie nieprawidłowo używana, może zarysować karoserię!

Wybierz odpowiednią glinkę

W sklepach można znaleźć różne rodzaje glinek. Dla początkujących najlepsza będzie miękka albo średnia glinka do lakieru (https://glossfactory.pl/glinkowanie), która nie zawiera dużej ilości substancji ściernych, dlatego jest bezpieczniejsza do lakieru.

Glinki twarde polecane są dla osób mających większe doświadczenie w prowadzeniu takich zabiegów.

Przygotuj samochód do pracy

Przed rozpoczęciem glinkowania trzeba umyć i osuszyć karoserię samochodu, by usunąć z niej większe zanieczyszczenia.

Zastosuj środek nadający poślizg

Aby glinka do lakieru gładko się po nim przesuwała, należy zastosować środek nadający poślizg. Może być to ciepła woda z szamponem samochodowym umieszczona w butelce ze spryskiwaczem albo gotowy kosmetyk. Trzeba dbać o to, żeby karoseria podczas glinkowania zawsze była wilgotna.

Dobrze rozgnieć glinkę

Glinka przed rozpoczęciem pracy powinna być dobrze rozgnieciona. Gdy jest miękka i plastyczna, jest też bezpieczniejsza dla lakieru. Twardsze glinki można rozgrzać w ciepłej wodzie.

Wyrzuć glinkę, która upadła na ziemię

Jeżeli glinka przez przypadek spadła na ziemię, mogły przylepić się do niej małe ziarenka piasku. Używanie takiej glinki może spowodować zarysowanie lakieru, dlatego najlepiej wyrzucić ją i zastosować nowy kawałek.