Site Overlay

Opony chińskie Mirage – czy warto je kupić?

Chińska marka opon samochodowych Mirage należy do słynnej chińskiej firmy Shandong Hengfeng Rubber Ltd., która dała światu opony pod markami Hifly, Ovation i Sunfull. Sama firma została założona w 1995 r., ale historia marki opon rozpoczęła się znacznie później. Guma cieszy się sporym popytem na rynku europejskim, natomiast konsumentom krajowym jest znana głównie dzięki modelowi Mirage MR-200, opony te są idealne do samochodów dostawczych i lekkich ciężarówek.

Opony samochodowe Mirage

Warto zaznaczyć, że mirage opony doskonale sprawdzają się w warunkach polskich dróg, które nie mogą pochwalić się wysoką jakością. A propos, ukraińskie drogi są bardzo podobne do chińskich, które zazwyczaj uważane są za fatalne.

Producent postawił sobie za cel wprowadzenie na rynek takich opon, które wytrzymałyby jazdę po nierównych drogach i nie odkształcałyby się po najechaniu na wyboje. Dzięki temu opony do samochodu Mirage mogą być używane zarówno na najnowszych europejskich autostradach, jak i na nierównych drogach regionalnych.

mirage opony

Dlaczego warto kupić opony chińskiej marki Mirage

Opony samochodowe chińskiej marki Mirage wyróżniają się na tle konkurencji dzięki wysokiej jakości i przystępnej cenie. Nie można zapomnieć o tym, że producent zastosował innowacyjną mieszankę gumową, która pozwoliła znacznie wydłużyć okres eksploatacji opon. Zużycie jest równomiernie rozłożone na powierzchni opony, dzięki czemu opony nie tracą swoich właściwości trakcyjnych i przyczepności po dłuższym okresie użytkowania.