Site Overlay

Opony letnie 185/65 R15 i ich cechy

Prawie wszyscy właściciele samochodów doskonale wiedzą, w jaki sposób koła wpływają na właściwości jezdne samochodu, a ci, którzy nie wiedzą, szybko uczą się poprzez działanie. Prawidłowo dobrane opony 185/65 r15 od sprawdzonego producenta są jedną z gwarancji bezpiecznej i komfortowej jazdy, zwłaszcza w warunkach, w których klimat znacznie pogarsza jakość nawierzchni drogi.

Mówiąc o rozmiarze opon 185/65R15, należy wyjaśnić, co oznaczają liczby

Opony 185/65R15 to uniwersalny wybór, który będzie pasował do większości kierowców.185 to szerokość opony. Ma ona wpływ na stabilność kierunkową, charakterystykę przyspieszenia, długość drogi hamowania. Zwiększenie szerokości poprawia wszystkie te cechy. Szerokość opony wynosząca 185 mm to złoty środek – wszystkie wady są zminimalizowane, natomiast inne parametry, takie jak wysokość profilu, średnica i konstrukcja opony, mogą zwiększyć korzyści. Są to popularne opony, zarówno letnie i zimowe 185/65 r15 znaleźć można w sklepach intenretowych.

Liczba 65 – wysokość profilu

Liczba 65 oznacza wysokość profilu, mierzoną jako procent szerokości opony. Niski profil poprawia sterowność, natomiast wysoki profil zwiększa właściwości amortyzacyjne kół, co zwiększa komfort jazdy i zmniejsza obciążenie podwozia. Dzięki tym oponom doświadczeni właściciele samochodów mogą poprawić właściwości jezdne swojego samochodu. Każdy producent oferuje produkty o unikalnych parametrach, które mogą podnieść pewne walory samochodu.

R – wewnętrzna konstrukcja opony, 15 – średnica opony

Duża popularność opon radialnych nie jest zaskoczeniem, ponieważ wytrzymują one większe obciążenia, lepiej odprowadzają ciepło, są lżejsze i bardziej elastyczne. 15 jest to średnica obszaru osadzenia opony, wielkość jej styku z obręczą. Mierzona w calach.