Site Overlay

Tory samochodowe

Tory samochodowe to bardzo ciekawe rozwiązanie. Pozwalają nam na szlifowanie swoich umiejętności w trudnych sytuacjach na zabezpieczonym terenie, często pod okiem specjalisty. Możemy sprawdzić to, czego do tej pory nauczyliśmy się za kółkiem kierownicy, dopracować to oraz nauczyć się rzeczy, które mogą nam w przyszłości pomóc przy trudnej sytuacji na drodze. Tor samochodowy to także doskonałe miejsce, aby sprawdzić możliwości swojego auta, zlokalizować jego słabe punkty pod względem jezdnym, a także poznać jego granice w skrajnych sytuacjach.

Wyjazd na tor przynosi same korzyści, pozwalając na znacznie więcej niż na drogach publicznych. Szybka jazda po ulicach oraz szaleńcze popisy potrafią nieść za sobą fatalne, często tragiczne skutki. Tor samochodowy to znakomite miejsce na naukę, a także czerpanie adrenaliny z szybkiej jazdy. Taki wyjazd obnaży wiele niedociągnięć w naszej jeździe, lecz należy to traktować jedynie jako zaletę. W takiej sytuacji wiemy, do czego powinniśmy przykuć większą uwagę i nad czym należy popracować. Odwdzięczy się to ze sporą nawiązką. 

Gdzie w Polsce pojechać na tor?

Najbardziej znane tory samochodowe w polsce to:

– Tor Jastrząb, Radom

– Tor Słomczyn, Warszawa

– Tor Kielce

– Tor Łódź

– Tor Główny, Poznań

– Tor Lublin

– Tor Toruń

Są to nasze rodzime, profesjonalne tory samochodowe, na które może pojechać dosłownie każdy. Na tor wjedziemy bez problemu własnym samochodem. Warto pojechać większą ekipą i połączyć naukę z zabawą, zachowując oczywiście zdrowy rozsądek. Ze względu na sieć torów w całej Polsce, każdy powinien znaleźć coś dla siebie!