Site Overlay

Mercedes AMG GT – luksusowa wyścigówka

Mercedes AMG GT – Ogólna sylwetka samochodu.

Zaprezentowany przez markę Mercedes-Benz kolejny pojazd z serii AMG zasługuje na dodatkową uwagę. Jest to auto łączące w sobie cechy eleganckiej limuzynyrasowego samochodu wyścigowego i przestronnego auta rodzinnego.

W momencie, gdy zajrzymy do wnętrza pojazdu zobaczymy nowoczesny design, który bardziej kojarzy się z limuzyną, niż samochodem sportowym. Spotykamy się tam w podstawowej wersji z czarną skórzaną tapicerką nappa (w autoryzowanym serwisie można wybrać również inne opcje). W centralnej części deski rozdzielczej znajduje rzucający w oczy sporych rozmiarów ekran dotykowy o wielkości 12,3 cala, gdy usiądziemy z tyłu samochodu naszą uwagę zwrócą po pierwsza bardzo wygodna kanapa, a po drugie zestaw ośmiu przycisków wbudowanych w konsole w taki sposób, aby przedstawiały literę V, jest to nawiązanie do silnika V8. Do wybory mamy wiele wersji silnika, ale najciekawsze wydają się te dwa najmocniejsze warianty:

  • Mercedes-AMG GT 63 4MATIC+ – tutaj producent oferuje nam moc 585 KM, zaznaczając przy tym, że emisja dwutlenku węgla wynosi 293g/km. Według producenta spalanie samochodu z tym silnikiem wynosi 12,9l/100km
  • Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+ – czyli zawrotna moc, aż 639 KM, mimo znacznie większej mocy emisja dwutlenku węgla, jak i spalania prezentuje się identycznie jak w wyżej opisanej opcji silnikowej.

Do podstawowej wersji, która i tak wydaje się niezwykle bogata producent daje możliwość dokupienia pakietu wyposażenia premium na który składa się:

  • Pakiet aktywnych, wielokonturowych foteli z przodu
  • Wyświetlacz Head-up
  • Klimatyzowane przednie fotele