Site Overlay

Czym powinno się sugerować przy wyborze auto serwisu?

Wybór odpowiedniego auto serwisu nie należy do najprostszych zadań. Podjęcie właściwej decyzji będzie istotne przede wszystkim, gdy kierowca sam nie potrafi sobie poradzić z daną usterką. Można wtedy paść ofiarą nieuczciwego mechanika. Jakie kwestie należy uwzględnić przy wyborze auto serwisu?

Opinia znajomych i klientów

Obecnie w internecie można bez żadnego problemu na różnych forach internetowych czy grupach na portalach społecznościowych znaleźć opinie klientów o danym auto serwisie. W sytuacji, gdy zdecydowana większość będzie negatywna, rekomendowane jest uniknięcie takiego miejsca. Można również zapytać się o poradę bardziej doświadczonych znajomych.

Protokół zdania samochodu w warsztacie

Oczywiście nie zdarza się to zbyt często, jednak można zwrócić uwagę czy w danym auto serwisie został spisany protokół, w którym został opisany dany samochód w momencie pozostawienia go w serwisie. Dlaczego jest to takie istotne? Należy mieć świadomość, że u mechanika mogą bowiem pojawić się także inne uszkodzenia. Jest to jeden z powodów, dla którego sporządzany jest taki protokół. Opisany jest nie tylko stan danego samochodu, ale również stan paliwa, aktualny przebieg. W protokole koniecznie powinien także zostać uwzględniony zakres prac i orientacyjna cena. W ten bardzo prosty sposób możliwe będzie uniknięcie ewentualnych sporów czy nieprzyjemnych sytuacji. Koniecznie trzeba jednak mieć świadomość, że nawet najlepszy serwis samochodowy może nie być w stanie wyeliminować pojawiania się dodatkowych usterek w samochodzie. Dlatego dobry mechanik samochodowy powinien poinformować telefonicznie klienta o takich sytuacjach.