Site Overlay

Tory wyścigowe dla pasjonatów motoryzacji

Miłośnicy samochodów sportowych oraz kartingu mogą się bez problemu realizować, korzystając z oferty torów, jakie miasto Radom ma w swojej okolicy. Znajdują się tutaj zarówno tor kartingowy Automobilklubu, jak i oddalony nieco od miasta o jedynie 24km, położony w Szydłowcu tor wyścigowy Jastrząb.

Tor Kartodrom Radom

Ten tor kartingowy powstał w latach 80 XX wieku. Pomimo swojej nazwy, nie służy jedynie do przejażdżek gokartami, ale można na nim również przetestować swoje lub inne auto. Oferta obejmuje także szkolenia, np. dotyczące jazdy sportowej. Ośrodek jest bardzo nowoczesny. W 2008 roku został poddany renowacji i modernizacji, co czyni go jednym z najbardziej nowoczesnych tego typu miejsc w Polsce. Tor w Radomiu daje wiele możliwości przetestowania swoich umiejętności. Nitka toru ma 850 metrów, a jego szerokość to 12 metrów. Ponadto, można w tym miejscu nauczyć się jeździć gokartem oraz wyrobić licencję. Jest to jeden z nielicznych ośrodków, które taką usługę oferują.

Autodrom Jastrząb

Ten ogromny tor wyścigowy to łączna powierzchnia aż 20 hektarów. Jego długość 2,4km oraz szerokość 20m daje ogromne możliwości dla sportowej jazdy i testowania nowych samochodów. Oferta zawiera także tor gokartów oraz prostą linię do wyścigów. Cały ośrodek obejmuje też restauracje, noclegi oraz zaplecze serwisowe. Dla chcących jedynie pooglądać samochody w akcji, dostępne są trybuny z widokiem na tor. Obiekt jest zadbany i nowoczesny. Jest to idealne miejsce do jazdy super szybkimi autami. Firma devil-cars.pl oferuje tam przejażdżki takimi samochodami jak Nissan GTR, Ferrari Italia, Porsche 911 Carrera czy Lamborghini Gallardo. Zapewnia niesamowite wrażenia i stanowi miejsce, gdzie można zarówno sprawdzić swoje umiejętności, jak i przejść szkolenia w celu nabycia nowych oraz rozwinąć swoje pasje motoryzacyjne.